poniedziałek, 24 stycznia 2011

Wykładziny

Wykładziny

Autorem artykułu jest krzynka8Wiele razy stajemy przed dylematem, co wybrać do wystroju naszego wnętrza. Zastanawiamy sie nad wyborem, dywanów, wykładzin, czy pozostawieniem podłogi bez żadnego elementu dekoracyjnego.

Decydując się na zastosowanie w aranżacji wnętrza Twojego mieszkania wykładziny, powinieneś przemyśleć, jaką konkretnie chcesz nabyć. Dostępnych jest wiele wykładzin różnych typów, a każda z nich będzie pasowała najlepiej do innego lokalu.

Jedną z ważniejszych rzeczy jest dobór koloru. Nie należy wybierać wykładzin, które z różnych względów nie będą dobrze komponować się z resztą elementów, takich jak ściany czy meble. Barwa podłogi musi pasować do barwy ścian! Nie znaczy to oczywiście, że powinna być tego samego koloru. Chodzi jedynie, aby efekt końcowy nie kuł w oczy.

Jeśli chodzi o dobór wykładziny do sypialni, to najlepszym wyjściem jest podłoże wełniane - daje piękny efekt estetyczny i jest miła w dotyku. Niestety ze względu na długie włosy wykładzinę taką trudno jest wyczyścić. Z tego względu nie należy używać tego typu podłóg w innych pomieszczeniach.

Powróćmy na chwilę do kolorów. Wykładziny świetnie nadają się do wizualnego powiększania pomieszczeń. Wystarczy dobrać jeden z wielu jaśniejszych odcieni, aby po położeniu wykładziny nasz mały pokój wydawał się być obszerniejszy niż przez remontem.

Ciekawą opcją są płytki wykładzinowe oraz wykładziny elastyczne. Szczególnie te ostatnie nadają się doskonale do pokojów dziecinnych, ze względu na to, że bardzo łatwo je wyczyścić. Obecnie dostępne wykładziny elastyczne mają raczej niewiele wspólnego z już historycznymi wykładzinami PCW. Są naprawdę komfortowe i bardzo estetyczne.

---

www.wykonczeniedomu.blogspot.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz